Nazywam się Alina Shevchenko. Jestem projektantką wnętrz z powołania i wykształcenia.

Od 2008 roku zajmuję się projektowaniem i dekoracją wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej. Bardzo ważne miejsce w moim życiu zajmują malarstwo, fotografia i podróże, z których czerpię inspirację i pozytywną energię.

W 2003 roku rozpoczęłam studia artystyczne. Dwukrotnie uzyskałam stopień Magistra Sztuki: na Narodowym Uniwersytecie Lotnictwa w Kijowie (Wydział Architektury i Wzornictwa, rok 2009) i na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz, pracownia Wystawiennictwa, rok 2017).

Szczególną uwagę zwracam na ciągły rozwój zawodowy i artystyczny. Uczestniczę w licznych warsztatach, w tym Międzynarodowy Architektoniczny Warsztat w Japonii w 2016 roku oraz autorski kurs architekta i założyciela 2B GROUP Slavy Balbeka w 2014 roku.

Od 2010 do 2013 roku pracowałam w firmie budowlanej z siedzibą w Kijowie, w której zdobyłam cenne doświadczenie pracy w zespole. Moim zadaniem była aranżacja apartamentów i biur klasy lux.

Podczas tworzenia projektów najważniejszymi wartościami są dla mnie poszukiwanie prostych, minimalistycznych i ekologicznych rozwiązań.  Dlatego w pełni zgadzam się ze stwierdzeniem słynnego amerykańskiego architekta Ludwiga Mies van der Rohe, że Less is more / Mniej znaczy więcej.